.........

Τρίτη 30 Μαρτίου 2010

ΑΥΛΩΝΑΡΙ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 2-0

Πολύ πιο άνετα από ότι δείχνει το σκορ το Αυλωνάρι νίκησε τις Κονίστρες το περασμένο Σάββατο στην έδρα του. Το σκορ άνοιξε στο 9ο λεπτό ο Γιάννης Βογιατζής,  μετά από έξοχη πάσα του Μάριου Ρέτσα. Οι ρόλοι αντιστράφηκαν στο δεύτερο γκολ που ήρθε στο 62ο λεπτό. Ο Βογιατζής βρήκε το Ρέτσα μεταξύ σέντρας και μεγάλης  περιοχής και ο τελευταίος με καταπληκτικό ψηλοκρεμαστό σουτ πέτυχε ένα εντυπωσιακό γκολ. Μετά το 2-0 η ομάδα μας έχασε πολλές ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ. Ο  Α. Ο. Αυλωναρίου βρίσκεται τώρα στη μέση της βαθμολογίας, με 31 βαθμούς και στα πέντε παιχνίδια που απομένουν, στοχεύει να συγκεντρώσει τους βαθμούς που απαιτούνται για την παραμονή του στη κατηγορία. Έχουμε αναφέρει και άλλες φορές ότι το φετινό πρωτάθλημα ήταν το δυσκολότερο, από τα πέντε που έχει συμμετοχή η ομάδα μας, την τελευταία  δεκαετία Παρά το γεγονός ότι το υλικό που διαθέτει είναι από τα καλύτερα στην κατηγορία, όπως επισημαίνουν πολλοί αντίπαλοι προπονητές, δυστυχώς κάποια άτυχα αποτελέσματα την έχουν φέρει, για πρώτη φορά μετά από τρία χρόνια, σε αυτή τη δύσκολη θέση. Υπάρχει ελπίδα και αισιοδοξία στο Αυλωνάρι, ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι το τέλος.