.........

Σάββατο 20 Μαρτίου 2010

ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΕΤΡΙΑ ΜΕ 2-1

Δυστυχώς για άλλη μια φορά η ομάδα μας γνώρισε την ήττα, αν και έπαιξε καλά, εκτός έδρας από τον Απόλλωνα Ερέτριας. Σ' αυτό συνέβαλε και η αυστηρή απόφαση του διαιτητή Βελέντζα να σφυρίξει πέναλτυ στο 63ο λεπτό, όταν Σαμπάνης και Μήτρου σπρώχνονταν στη περιοχή και ο παίκτης της Ερέτριας βρέθηκε στο έδαφος. Στη συνέχεια ο Μήτρου εκτέλεσε το πέναλτυ σημειώνοντας το 2-1. Νωρίτερα στο 13ο λεπτό, ο Βογιατζής με σουτ είχε ανοίξει το σκορ για να ισοφαρίσει η Ερέτρια στο 38ο λεπτό με κεφαλιά του Φραγκάκη. Το Αυλωνάρι στο πρώτο ημίχρονο έχασε σημαντικές ευκαιρίες με τον Αντώνενα στο 20΄ και το Ρέτσα στο 44΄, έχοντας την πλήρη υπεροχή, δεν κατάφερε όμως να σημειώσει δεύτερο γκολ. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, ο Παντελής Κοτρόζος  επιχείρησε δυνατό σουτ αναγκάζοντας τον τερματοφύλακα της Ερέτριας σε εντυπωσιακή απόκρουση, στερώντας  από την ομάδα μας  και τον βαθμό της ισοπαλίας.
Η σύνθεση του  Α. Ο. Αυλωναρίου: Κότσαρης, Σαμπάνης(78΄Τσαλιαγκός Γ.), Αναστασίου Β.,   Φραγγής(56΄Γεωργικόπουλος), Φρυγανάς, Αντώνενας, Κοτρόζος Π., Τραορέ(42΄Βαρδακώστας), Βογιατζής, Ρέτσας, Βασιλείου.