.........

Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2010

ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΜΕ 2-0 ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ

Μεγάλη εμφάνιση και σπουδαία νίκη, με 2-0 την Προποντίδα, σήμερα το απόγευμα στο Αυλωνάρι για τον Α.Ο.Α. Η ομάδα έπαιξε με πάθος από το 1ο λεπτό, ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κέρδισε δίκαια. Έχασε αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, κατάφερε όμως να αξιοποιήσει τις δύο από αυτές και να πάρει το παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Βογιατζή και δυο πολύ καλά σουτ που εξουδετέρωσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Στην επανάληψη σημείωσε τα δύο γκολ. Το πρώτο στο 66ο λεπτό με σουτ του Αντώνενα μετά από φάση διαρκείας στην αντίπαλη περιοχή. Το δεύτερο στο 75ο λεπτό με σουτ του Ρέτσα μετά από πάσα του Μαραγκού. Αναστασίου, Κωνστάντιος και Βασιλείου έχασαν αντίστοιχες ευκαιρίες να διευρύνουν το σκορ. Το πιο ενθαρρυντικό στοιχείο ήταν η εμφάνιση της ομάδας, η καλύτερη εφέτος, γεγονός που σημαίνει ότι μπορεί γρήγορα να ανακάμψει.
Έπαιξαν: Κότσαρης Ντ., Σούτι, Κωνστάντιος(88΄Γκιόκας), Μουρίκης Γ., Φρυγανάς, Αντώνενας, Αναστασίου Δ.(74΄Μουρίκης Α.), Μαραγκός, Βογιατζής(86΄Κάργας), Ρέτσας, Βασιλείου.