.........

Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2010

"ΧΑΡΙΣΑΜΕ" ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Δυστυχώς άλλη μια ήττα, από αυτές που δεν περιμένεις, ήρθε χθες στο Προκόπι από τη τοπική Δόξα με 3-1. Η απουσία του Βογιατζή ήταν καθοριστική αφού η ομάδα έχει τεράστιο πρόβλημα στο σκοράρισμα. Χάθηκαν πολλές ευκαιρίες που θα μπορούσαν να έδιναν άλλη εικόνα στον αγώνα. Μέχρι το 35ο λεπτό το παιχνίδι ήταν μονόλογος για το Αυλωνάρι, που έχασε 4 κλασικές ευκαιρίες με τον Τσαλιαγκό και τον Ρέτσα. Τότε στην πρώτη αξιόλογη επίθεση το Προκόπι άνοιξε το σκορ. Στο 59ο λεπτό έγινε το 2-0 και στη συνέχεια η ομάδα μας πίεσε για να σημειώσει κάποιο γκολ. Στο 69ο λεπτό ο Ρέτσας σημάδεψε το δοκάρι και τελικά στο 75ο λεπτό ο Βασιλείου κατάφερε να μειώσει σε 2-1. Ενώ όλα έδειχναν ότι θα μπορούσαμε να ισοφαρίσουμε, στο 82ο λεπτό από αδράνεια της άμυνας διαμορφώθηκε το τελικό 3-1. Σίγουρα θα μπορούσε να πάρει κάτι καλύτερο ο Α.Ο.Α στο Προκόπι, όμως όταν δεν σκοράρεις και δέχεσαι εύκολα γκολ υπάρχει πρόβλημα. Με αυτή την ήττα μείναμε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 2 βαθμούς. Οι αντίπαλοί μας βέβαια βρίσκονται κοντά στο βαθμολογικό πίνακα, όμως χρειάζεται σοβαρότητα και δουλειά για να βρει η ομάδα το δρόμο της.
Ο Α.Ο,Α. αγωνίστηκε με τους: Κότσαρη Κ., Κωνστάντιο, Σούτι, Μουρίκη Γ., Φρυγανά, Αντώνενα, Αναστασίου Δ., Μαραγκό(88΄Δήμου), Τσαλιαγκό(46΄Σαμαράς), Ρέτσας(85΄Γκιόκα), Βασιλείου.
Την επόμενη Κυριακή το Αυλωνάρι υποδέχεται την Προποντίδα.