.........

Τετάρτη 29 Σεπτεμβρίου 2021

Νίκη πρόκριση στο κύπελλο Εύβοιας: Α. Ο. ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ - Α. Ο. ΚΡΙΕΖΩΝ 5-0

Ο Α. Ο. Αυλωναρίου νίκησε με 5-0 τον Α. Ο. Κριεζών, στο γήπεδο ¨ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΚΗΣ¨ και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Εύβοιας. Ήταν ανώτερο σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και επικράτησε άνετα χωρίς να απειληθεί από τους αντιπάλους του.
Στο 14ο λεπτό, ο Παναγιώτης Ηλίας άνοιξε το σκορ με σουτ μετά από κάθετη πάσα του Νίκου Καράπα.
Στο 55ο λεπτό, ο Κώστας Τσιάκος με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Oni Dragoti σημείωσε το 2-0.
ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΑΠΑΣ

Στο 60ο λεπτό, ο Νίκος Καράπας εκμεταλλεύτηκε ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα σε σουτ του Τσιάκου και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
Στο 63ο λεπτό, ο Γιώργος Παναγιώτου γύρισε την μπάλα στην περιοχή και ο Νίκος Καράπας με σουτ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το τέταρτο του Αυλωναρίου.
Το σκορ έκλεισε ο Γιάννης Γλυκός στο 84ο λεπτό με σουτ έξω από την περιοχή.
Ο Α. Ο Αυλωναρίου έχασε και άλλες ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ.
Το Αυλωνάρι προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Εύβοιας μαζί με τον Νηλέα Νεοχωρίου.