Τρίτη 21 Φεβρουαρίου 2023

Έξω δεν πάμε καλά: ΔΡΟΣΙΑ - ΑΥΛΩΝΑΡΙ 4-0

Άλλη μια κακή εμφάνιση μακριά από την έδρα του πραγματοποίησε ο Α. Ο. Αυλωναρίου, την Κυριακή το απόγευμα, στην Δροσιά! Δέχθηκε γκολ στο πρώτο λεπτό, δεν αντέδρασε στην συνέχεια και έκλεισε το ημίχρονο με το εις βάρος του 3-0! Στην επανάληψη έδειξε διάθεση να κάνει κάτι καλύτερο, έχασε μεγάλη ευκαιρία με το δοκάρι σε σουτ του Μάλλιου, όμως το τέταρτο γκολ και πάλι από λάθος έσβησε κάθε ελπίδα για θετικό αποτέλεσμα. Δυστυχώς σε 10 αγώνες εκτός έδρας, ο Α. Ο. Αυλωναρίου έχει σημειώσει 1 νίκη, 1 ισοπαλία και 8 ήττες!

Η Δροσιά που δεν είχε νίκη σε 9 συνεχόμενους αγώνες  αφού είχε σημειώσει 4 ισοπαλίες και 5 ήττες, κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς πιο εύκολα από ότι θα περίμενε.

*οι σημαντικότερες φάσεις και τα γκολ:

• 1′ ο Σακκάς, εκμεταλλεύεται ολιγωρία των αμυντικών του Αυλωναρίου και από κοντά κάνει το 1-0!
  • 15′ από πλεονεκτική θέση ο Ν. Διοκμετζίδης, δεν μπορεί να βρει στόχο…
  • 20′ ο Πετράκης από καλή θέση σουτάρει προς το τέρμα, ο Πιλάτης στην προσπάθειά του να αποκρούσει, στέλνει την μπάλα στα δίκτυα, κάνοντας το 2-0!
  • 38′ ο Ι. Διοκμετζίδης σεντράρει από δεξιά, ο Πετράκης πάνω στην κίνηση πιάνει δυνατό σουτ και στέλνει την μπάλα στα δίκτυα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0!
  • 49′ πολύ επικίνδυνη παράλληλη, προς το τέρμα σέντρα του Μπασούκου, όμως στην πορεία της μπάλας δεν βρέθηκε συμπαίκτης του να την ”σπρώξει” στα δίκτυα…
  • 56′ κεραυνός του Μάλλιου, έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα ”τραντάζει” το οριζόντιο δοκάρι!
  • 59′ ο Σακκάς εκμεταλλεύεται λάθος στην μεσαία γραμμή βγαίνει μόνος στην αντίπαλη εστία και κάνει το 4-0!
  • ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ

(Γιώργος Λάμπρου): Σωτηρόπουλος, Ιω. Διοκμετζίδης, Μυτάκης, Βελαέτης, Αντ. Ντούκα, Γιαλός (73′ Ζουρμπουλής), Γ. Αγγελάτος (80′ Βάρκας), Πετράκης (62′ Λάμπρου), Σακκάς (80′ Αλαμάρας), Ν. Μαστροκώστας, Ν. Διοκμετζίδης (73′ Χατζηλάμπρου).

• ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Γιάννης Μπασούκος): Κελάι, Σολλάκου, Ανδρέου (46′ Νόνας), Απ. Πιλάτης, Χ. Μαστροκώστας, Κηπιώτης, Ντραγκότι (46′ Μάλλιος), Κατσούλας (60′ Μπάρντι), Κοκκάλας (75′ Κ. Βογιατζής), Δ. Μπασούκος, Γλυκός (81′ Χαϊράνι).