.........

Πέμπτη 15 Απριλίου 2010

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ-ΑΥΛΩΝΑΡΙ 2-0

Την ήττα γνώρισε το προηγούμενο Σάββατο στη Χαλκίδα από την Προποντίδα ο Α. Ο. Αυλωναρίου με 2-0. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας έπαιξε καλύτερα, έχασε σημαντικές ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να προηγηθεί στο σκορ. Ο Μπάμπης Κωνστάντιος και ο Βασίλης Βασιλείου αστόχησαν προ κενής εστίας, στις δύο πιο χαρακτηριστικές ευκαιρίες του ημιχρόνου, όπως επίσης και τα σουτ του Γιάννη Βογιατζή και Μάριου Ρέτσα δεν βρήκαν στόχο. Στο δεύτερο ημίχρονο η Προποντίδα μπήκε πιο δυνατά,   εκμεταλλευόμενη τον ευνοϊκό άνεμο και άνοιξε το σκορ στο 60ο λεπτό με τον Ψυχογιό. Στη συνέχεια η ομάδα μας προσπάθησε να ισοφαρίσει όμως στο 82ο λεπτό, με πέναλτι που είδε μόνο ο διαιτητής Ψύχουλας σε καθαρό κόψιμο του Θανάση Σαμπάνη, η Προποντίδα έκανε το 2-0. Αυτό είχε σαν συνέπεια να επικρατήσει εκνευρισμός ανάμεσα  στις δύο ομάδες και τον διαιτητή να αποβάλει ένα ποδοσφαιριστή της Προποντίδας στο 83ο λεπτό και τον Χάρη Φρυγανά στο 88ο λεπτό. Η ομάδα μας σίγουρα δικαιούταν ένα καλύτερο αποτέλεσμα, αλλά τόσο η αστοχία όσο και η φάση του πέναλτι, μας το στέρησαν.