.........

Σάββατο 24 Απριλίου 2010

ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΜΙΚΤΗΣ ΕΥΒΟΙΑΣ Ο ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ

Αρχηγός της μικτής Εύβοιας ήταν την περασμένη τετάρτη στη Λαμία, με αντίπαλο τη μικτή Λάρισας, ο Γιάννης Βογιατζής. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια του UEFA REGION'S CUP μιας νέας διοργάνωσης υπό την αιγίδα της UEFA, με ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές. Η ομάδα της Λάρισας νίκησε με 2-0 αφού ήταν πιο έτοιμη και πέρσι είχε κατακτήσει το τρόπαιο. Οι Ευβοιώτες  έκαναν μόνο δύο προπονήσεις και αυτό φάνηκε στο παιχνίδι, καθώς ήταν ασύνδετοι και δεν μπόρεσαν να ολοκληρώσουν κάποιες φάσεις. Μάλιστα δέχθηκαν στο 3ο λεπτό το πρώτο γκολ, στη συνέχεια προσπάθησαν να ισοφαρίσουν δεν τα κατάφεραν όμως και στο 82ο έγινε το 2-0. Ο Βογιατζής αγωνίστηκε 75 λεπτά, είχε δύο σουτ στο πρώτο ημίχρονο που δεν βρήκαν στόχο, δεν πήρε όμως και τις κατάλληλες πάσες. Ήταν πάντως μια πολύ καλή εμπειρία για όλους και ελπίζουμε του χρόνου να οργανωθεί καλύτερα.
Η Εύβοια έπαιξε με τους: Γκόγκο(Ηρακλης Ψαχνών), Κόκκο(Κονίστρες), Παπαδέδε(Ολυμπιακός Χ.), Παπίλα(Λήλας Βασιλικού), Μπασινά(Κύμη), Τζαφέρο(Προποντίδα), Καραχάλιος(Α. Ο. Χαλκίς), Κοκάλα(Ερέτρια), Βογιατζή(Αυλωνάρι)(75΄Κουτσουφλάκη Ι.-Προκόπι), Μήτρου(Ολυμπιακό Χ.)(65΄Βεζυρτζόγλου-Α.Ο.Χαλκις), Μανδράκας(Ταμυναικός)(65΄Σκριβάνος-Ένωση Διρφύων).
Δεν αγωνίστηκαν ποδοσφαιριστές του Ηρακλή Ψαχνών και των Λουκισίων λόγω αγωνιστικών υποχρεώσεων.