.........

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2010

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΕΡΜΑΤΑ

Μετά από μέτρια εμφάνιση ο Α.Ο.Αυλωναρίου ήρθε ισόπαλος 0-0 με τους Ωρεούς. Χάθηκαν πολύ λίγες ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές και το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Οι φιλοξενούμενοι με καλά οργανωμένη άμυνα και με αντεπιθέσεις προσπάθησαν να πάρουν τον αγώνα, ενώ το Αυλωνάρι παρουσίασε αρκετές αδυναμίες στην οργάνωση του παιχνιδιού. Την πιο σημαντική ευκαιρία έχασε ο Βογιατζής στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου όταν με διπλή προσπάθεια δεν κατάφερε να παραβιάσει  την εστία των αντιπάλων. Στο 32ο λεπτό ο Βγιατζής σούταρε ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων έδιωξε και ο Αιδίνης σημείωσε γκολ που ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Οι Ωρεοί είχαν καλή ευκαιρία στο 25ο λεπτό, αλλά ο Κότσαρης πραγματοποίησε εντυπωσιακή απόκρουση σε σουτ αντιπάλου από τη μεγάλη περιοχή.
Η σύνθεση του Α. Ο. Αυλωναρίου: Κότσαρης, Βασιλείου, Σούτι, Παππάς, Φρυγανάς, Μουρίκης Γ., Αιδίνης(67΄Μουρίκης Α.), Μαραγκός, Βογιατζής, Ρέτσας(89΄Σαμαράς), Τσαλιαγκός(46΄Κάργας).
Την επόμενη Κυριακή ο Α.Ο.Α. υποδέχεται την Α.Ε.Χαλκίδας.