.........

Πέμπτη 24 Μαρτίου 2016

Νίκη με 1-0 τον Λήλα Βασ. και ...αντίο αγωνία!

Το 3ποντο με το οποίο απομάκρυνε κάθε ''κακή'' σκέψη, όσον αφορά το μέλλον του ΑΟ Αυλωναρίου στην Α' ΕΠΣΕ, εξασφάλισε, η ομάδα μας, με αντίπαλο τον Λήλαντα Βασιλικού, στο ''Νίκος Κούκης'', όπου και τον νίκησε με 1-0!

Η ομάδα του Γιώργου Κρόκου, σε έναν αγώνα όπου είχε τον ρυθμό και ήταν καλύτερη από τους Βασιλικαριώτες, στο α' μέρος, μάλιστα, έχασε ευκαιρίες να ''καθαρίσει'' το παιχνίδι, μπόρεσε τελικά και σημείωσε το γκολ-τρίποντο, στο δεύτερο μέρος και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα και πλέον δεν υπάρχει η παραμικρή ανησυχία.

Εκρηκτικό στο πρώτο 10λεπτο το Αυλωνάρι, ο Λήλας κατάφερε να ισορροπήσει σχετικά μετά το 15' και το παιχνίδι να γίνει γρήγορο και πολύ ενδιαφέρον.
*οι κυριότερες φάσεις και το γκολ:

•  1' ο Τσάμαρης υποχρεώθηκε σε σωτήρια επέμβαση μετά από δυνατό πλασέ του Κοτρόζου.
  • 11'  πλασέ του Ηλ. Δήμου η μπάλα ελάχιστα άουτ.
  • 15' με δυνατό σουτ του Μαστροκώστα  από πλάγια, έδιωξε σε κόρνερ ο Πετράκης.
  • 17'  πάλι με τον Μαστροκώστα οι φιλοξενούμενοι απειλούν όμως με εντυπωσιακή ενέργεια απόκρουσε σε κόρνερ οΠετράκης.
  • 30' μετά από εκτέλεση κόρνερ, αποό τον Ηλ. Δήμου,  κεφαλιά του Δ. Βασιλείου έφυγε άουτ.
  • 42' ο Βογιατζης πλάσαρε από κοντά αλλά ο Τσάμαρης έσωσε την εστία του.
  • 43' μετά από εκτέλεση φάουλ του Μαστροκώστα ο Βελλής έστειλε την μπάλα άουτ.
Στο β' μέρος ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, μοιρασμένο το πρώτο 15λεπτο, αλλά μετά το 60' οι γηπεδούχοι ανέβηκαν και απείλησαν την εστία του Τσάμαρη.

• 64' παράλληλη συρτή σέντρα του Σεϊντόπουλου, ο Βογιατζής δεν πρόλαβε να πλασάρει.
  • 67' ανεπανάληπτη ευκαιρία για την ομάδα μας, ο Ηλ. Δήμου  βγάζει τέτ-α-τέτ τον Σεϊντόπουλο που πλάσαρε έτσι που πρόφτασαν και έδιωξαν οι αμυντικοί.
  • ΤΟ ''ΧΡΥΣΟ ΓΚΟΛ"!  68'  μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ηλ. Δήμου, ο προωθημένος Καραμπίνης με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 1-0.
  • 75' ο Τσάμαρης σώζει εντυπωσιακά κοντινό πλασέ του Σεϊντόπουλου.
  • 58'  με μακρινό σουτ του Τσάγκου και στο 76' πλασέ του Βάθη μπλοκάρει αποτελεσματικά ο Πετράκης.
  • 81' αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο αρχηγός του Λήλα Κουτσαυλής.