.........

Τετάρτη 8 Σεπτεμβρίου 2010

ΝΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ 1-0 ΤΑ ΚΡΙΕΖΑ

Με νίκη 1-0 επί των Κριεζών, προχώρησε στην επόμενη φάση του κυπέλλου ο Α. Ο. Αυλωναρίου. Στον αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή το απόγεμα στο Αυλωνάρι, κατάφερε να πάρει την πρόκριση με γκολ του Τσαλιαγκού στο 77ο λεπτό. Το παιχνίδι παρακολούθησε αρκετός κόσμος και οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με πάθος, κρατώντας ψηλά το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο λεπτό. Η ομάδα μας στηρίχθηκε στην πολύ καλή αμυντική λειτουργία που δεν επέτρεψε στον αντίπαλό της να δημιουργήσει κλασικές ευκαιρίες. Παράλληλα αξιοποίησε μία εκ των ευκαιριών που της παρουσιάστηκαν και πήρε τη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο ο Κωνστάντιος και ο Φρυγανάς έχασαν δύο σημαντικές ευκαιρίες, ενώ στο δεύτερο ο Βογιατζής από καλή θέση, δύο φορές, δεν βρήκε στόχο. Τα Κριεζά είχαν δοκάρι σε σέντρα-σουτ στο 68ο λεπτό. Στο 41ο λεπτό αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα ο Σαμπάνης του Αυλωναρίου και ο Μπιτζιάνης των Κριεζών και στο 87ο η ομάδα μας έμεινε με 9 παίκτες λόγω αποβολής του Κωνστάντιου.
Για τον Α. Ο. Αυλωναρίου έπαιξαν: Κότσαρης, Σούτι, Αναστασίου Ζ.(34΄ Μουρίκης Α.), Σαμπάνης, Φρυγανάς, Μουρίκης Γ., Κωνστάντιος, Μαραγκός, Βογιατζής(77΄Τσαλιαγκός Γ.), Ρέτσας(90΄Αιδίνης), Κότσαρης Π.