.........

Τετάρτη 7 Μαρτίου 2012

ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΚΑΙ ΗΤΤΑ 2-0 ΣΤΗΝ ΙΣΤΙΑΙΑ

Σχήμα ανάγκης για τον ΑΟ Αυλωναρίου, την Κυριακή στην Ιστιαία, αφού για διάφορους λόγους έλλειπαν αρκετοί ποδοσφαιριστές. Οι Βογιατζής, Σεϊντόπουλος, Συλβέστρος, Κοτρόζος, ήταν απόντες ενώ ο Μπρεγκανάκου κάθισε στον πάγκο λόγω τραυματισμού. Δεκατρείς μόνο ήταν στην αποστολή, που πάλεψε για κάτι καλό, σε ένα γήπεδο που ήταν χωράφι για αγροτικές εργασίες και όχι για ποδόσφαιρο.
Ελάχιστες φάσεις έγιναν στο παιχνίδι με τους γηπεδούχους να σκοράρουν δύο φορές και να παίρνουν τη νίκη με 2-0. Στο 3ο λεπτό, ο Βασιλείου Αθ. και στο 49ο λεπτό, ο Σελίμης σημείωσαν τα δύο τέρματα της Ιστιαίας ενώ στο 8ο λεπτό, ο Ψύλλος σούταρε στο δοκάρι του Αργυρόπουλου. Από την άλλη πλευρά ο Χάλιος στο 2ο λεπτό, από καλή θέση δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε και ο Λαθουράς στο 58ο λεπτό, εκτέλεσε φάουλ αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
Η σύνθεση του ΑΟΑ: Αργυρόπουλος, Γεωργικόπουλος, Bah, Παππάς, Χάλιος, Χριστοδουλόπουλος, Θεοχάρης(65΄Γούναρης), Βασιλείου, Αϊδίνης, Λαθουράς, Μουρίκης.
Στον πάγκο κάθισε ο νεαρός τερματοφύλακας Κιούσης.
Την επόμενη Κυριακή ο ΑΟ Αυλωναρίου υποδέχεται στο γήπεδο " ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΚΗΣ" την Προποντίδα.