.........

Πέμπτη 25 Σεπτεμβρίου 2014

ΠΡΟΩΡΟΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

Συνεχίζοντας μια κακή παράδοση ο Α. Ο. Αυλωναρίου αποκλείστηκε νωρίς από την διοργάνωση του κυπέλλου Εύβοιας, αφού έχασε με 1-0 στην Αμάρυνθο από την τοπική ομάδα. Ο αγώνας κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα με τους γηπεδούχους να έχουν ένα καλό πρώτο εικοσάλεπτο και την ομάδα μας την υπεροχή στο υπόλοιπο διάστημα. Το γκολ της συνάντησης σημείωσε ο έμπειρος Αργύρης Ανέστης στο 55ο λεπτό, με σουτ από την μεγάλη περιοχή. Ο Α. Ο. Αυλωναρίου έχασε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίση στο 86ο λεπτό, όταν ο Βογιατζής έβγαλε καταπληκτική πάσα στον Τζελίλη και αυτός μόνος απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα σούταρε στο αριστερό κάθετο δοκάρι. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας αγωνίστηκε χωρίς τους Βογιατζή, Ηλία ενώ στο 10 λεπτό τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε ο Μακρής. Στην Αμάρυνθο αγωνίζονται οι πρώην ποδοσφαιριστές της ομάδας μας Σεϊντόπουλος, Κηρύκος και Συλβέστρος.
Η σύνθεση του Α. Ο.Α: Χροναίος, Τζελίλης, Μπρεγκανάκου, Δήμου(58΄Βογιατζής), Μαρούλης, Καραμπίνης, Δημάς, Μακρής(10΄Σαμαράς), Πόγκας(58΄Ηλίας), Βασιλείου, Φραγγής.