.........

Πέμπτη 6 Ιανουαρίου 2011

ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ

Δυστυχώς άλλη μια κακή εμφάνιση και ήττα μέσα στο Αυλωνάρι για την ομάδα μας, από την Α.Ε.Χαλκίδας με 1-0. Για άλλη μία φορά, ο Α.Ο.Α. έδειξε μεγάλες αδυναμίες στην ανάπτυξη του παιχνιδιού, δημιούργησε ελάχιστες ευκαιρίες και έχασε από ανόητο πέναλντι.
Μόλις στο 4ο λεπτό, ο Φρυγανάς με κεφαλιά απείλησε την αντίπαλη εστία αλλά ένας αμυντικός έδιωξε πάνω στη γραμμή, στην πιο κλασική ευκαιρία του Αυλωναρίου. Στο 17ο λεπτό, η Α.Ε.Χαλκίδας κέρδισε πέναλντι και άνοιξε το σκορ. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς άλλες φάσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα προσπάθησε να ισοφαρίσει, πίεσε τους αντιπάλους δεν δημιούργησε όμως τις κλασικές ευκαιρίες. Από το 68ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες. Η ήττα γέμισε απογοήτευση τον κόσμο στο Αυλωνάρι και πλέον χρειάζεται τονωτική ένεση για την συνέχεια.
Η σύνθεση του Α.Ο.Α: Κότσαρης, Βασιλείου, Κάργας(46΄Βογιατζής), Παππάς, Φρυγανάς, Μουρίκης Γ., Αναστασίου Δ.(74΄Γκιόκας), Αντώνενας, Μαραγκός, Ρέτσας, Κωνστάντιος.