.........

Δευτέρα 29 Οκτωβρίου 2012

ΧΩΡΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

Δεν πραγματοποιήθηκαν τα πρωταθλήματα της Εύβοιας το Σαββατοκύριακο που πέρασε λόγω της Εθνικής επετείου. Ο Α. Ο. Αυλωναρίου έδωσε ένα ακόμη φιλικό με τον Όλυμπο Γυμνού, το τρίτο φέτος, το Σάββατο το απόγευμα εκτός έδρας. Ο Όλυμπος νίκησε με 2-0 και έτσι οι δύο ομάδες έχουν από μια νίκη και μια ισοπαλία στα φιλικά, ενώ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος το Αυλωνάρι είχε νικήσει με 1-0 στην έδρα του. Από το χθεσινό φιλικό έλειψαν λόγω υποχρεώσεων οι Φρυγανάς, Βασιλείου, Μαραγκός, Λαθουράς, Τσαπέρος και οι δύο Τσαλιαγκοί.. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ενώ η ομάδα μας έχασε ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει.
Έπαιξαν: Κεφάλας, Μπρεγκανάκου, Bah, Σαμπάνης, Καραμπίνης, Χριστοδουλόπουλος, Συλβέστρος, Μακρής, Βογιατζής, Κοτρόζος, Σεϊντόπουλος. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Κιούσης, Αϊδίνης, Γεωργικόπουλος, Κηρύκος.
Την επόμενη Κυριακή ο Α. Ο. Αυλωναρίου υποδέχεται τον Παντριαδικό στις 3 το μεσημέρι. Η προετοιμασία συνεχίζεται με προπονήσεις σήμερα Δευτέρα στις 6 στο Αυλωνάρι, την Τετάρτη στις 7 στην Χαλκίδα και την Παρασκευή στις 7 στο Αυλωνάρι. Οι ποδοσφαιριστές και η τεχνική ηγεσία συζήτησαν μεταξύ τους τα αίτια των ηττών, από Κύμη και Αρτάκη και συμφώνησαν ότι πρέπει να δουλέψουν ακόμη περισσότερο για να βελτιωθούν οι αδυναμίες της ομάδας.
Ο Παντριαδικός με 8 βαθμούς βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας ενώ το Αυλωνάρι με 7 βαθμούς στην 8η. Η Κύμη προηγείται με 15 βαθμούς και ακολουθεί η Δροσιά με 12. Στην ουρά τα Κριεζά έχουν υποβιβασθεί καθώς δεν κατεβαίνουν στο πρωτάθλημα και οι Ωρεοί βρίσκονται στην προτελευταία θέση με 1 βαθμό.